Gnał BMW na policję „wpadł” w Jeżach

Licznik odebranych za prędkość praw jazdy wciąż bije. Wczoraj na trzy miesiące, na fotel pasażera przesiadł się 38-latek z Pisza. To 23 kierowca, któremu odebrano prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym na terenie powiatu piskiego.

Wczoraj (12 lipca) tuż po godz. 7.00 policjanci piskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej w Jeżach pojazd marki BMW. Kierujący autem jechał z prędkością 118 km/h przy ograniczeniu prędkości na terenie tej miejscowości do 50 km/h. Oznacza to, że w rażący sposób o 68 km/h przekroczył dopuszczalną prędkością w obszarze zabudowanym.

W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że kierowcą BMW jest 38-letni mieszkaniec Pisza. Mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 400 zł oraz 10 punktami karnym. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali kierującemu także prawo jazdy.

Od początku tego roku policjanci drogówki zatrzymali na drogach powiatu piskiego już 23 kierowców, którzy w rażący sposób przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym, a tym samym zatrzymane im zostało prawo jazdy.

Fot. Zdjęcie jest ilustracją do tekstu