W weekend nie brakowało wypadków i kolizji

Podczas minionego weekendu na drogach powiatu piskiego doszło do 2 wypadków drogowych i 6 kolizji. Pod Orzyszem, zginął 18-letni kierowca. Policjanci zatrzymali też 4 nietrzeźwych kierujących.

Pierwszy wypadek miał miejsce w sobotę po godz. 16 w miejscowości Jeże, gdzie samochód wjechał na prywatną posesję. Jak ustalili policjanci kierujący pojazdem marki Ford Galaxy, z niewyjaśnionych na chwilę obecną, przyczyn zjechał z drogi. Samochód uderzył w ogrodzenie posesji, wjechał na podwórko, gdzie uszkodził zaparkowany tam pojazd. Mieszkańca Białej Piskiej, kierującego Fordem, oraz pasażerkę z obrażeniami przewieziono do szpitala. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Funkcjonariusze, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają także okoliczności wypadku, do którego doszło w niedzielę przed godz. 4 na DK 16 na trasie Klusy-Wierzbiny, gmina Orzysz. Samochód osobowy, którym jechało pięć osób, najprawdopodobniej w wyniku zbyt dużej prędkości wpadł w poślizg i wypadł z drogi dachując. 18-letni kierowca auta zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. Pasażerowie z poważnymi obrażeniami przetransportowani zostali do szpitali.

Podczas weekendu funkcjonariusze zatrzymali też czterech nieodpowiedzialnych kierowców, którzy prowadzili auta będąc pod działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości każdego z nich wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Niechlubnym rekordzistą okazał się mieszkaniec Orzysza, który kierował pojazdem marki Audi A4. Samochód zatrzymano do kontroli drogowej na trasie Mikosze – Grzegorze w gminie Orzysz. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło KPP w Piszu