Bezpieczny weekend-Boże Ciało-rusza akcja policji

Przed nami długi czerwcowy weekend. Kierowcy mogą spodziewać się kontroli kierowców na drogach i wodzie. Policjanci podczas patroli dbać będą o nasze bezpieczeństwo.

Policjanci spodziewają się, że największy ruch na drogach regionu będzie można zauważyć dzisiaj w godzinach popołudniowych i w niedzielę, 18 czerwca. Stąd już dziś ruszyła policyjna akcja „Bezpieczny weekend- Boże Ciało”. Policjanci ruchu drogowego będą czuwali nad bezpieczeństwem na naszych drogach. Zwrócą szczególną uwagę nie tylko na kierujących pojazdami, ale także motocyklami przekraczającymi dopuszczalną prędkość.

Od początku tego roku na drogach powiatu piskiego funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy 20 kierowcom za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Wczoraj (13 czerwca br) 52-letni mieszkaniec gminy Biała Piska kierując pojazdem marki Ford Mondeo jechał ulicami Pisza z prędkością 105 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Stracił prawo jazdy oraz ukarany został mandatem karnym za popełnione wykroczenie.

Policjanci w trakcie kontroli drogowych będą sprawdzali także wymagane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdem, zwrócą uwagę na stan techniczny i wyposażenie auta oraz sprawdzą stan trzeźwości kierowcy.

We wtorek po godz. 7 w Piszu na ul. Kościuszki policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego tym autem okazało się, że mieszkaniec Pisza ma blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie. Ten kierujący także stracił prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze, podczas nadchodzącego długiego weekendu, będą także reagowali na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym. Żaden z kierujących za popełnione przewinienie drogowe nie powinien liczyć na pouczenie ze strony policjantów.

Policjanci prewencji będą czuwali nad bezpieczeństwem w miejscach wypoczynku oraz podczas odbywających się, w długi czerwcowy weekend, imprez oraz festynów, zlotów i dyskotek.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu !