Piscy taekwondocy z medalami Mistrzostw Polski

Taek6

Taek 56_n

Taek 55_n

Taek 1_n

Zawodnicy Klubu „Wikingowie” i sekcji PMOS Pisz stanęli na podium Mistrzostw Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim. W sumie do Pisza przyjechały dwa brązowe medale.

Rywalizację o medale podjęły praktycznie wszystkie liczące się kluby w Polsce. Z Pisza do Puław, gdzie w miniony weekend odbyły się walki pojechali również zawodnicy „Wikingów” i PMOS.
Piscy Wikingowie reprezentowani byli przez Patrycję Korwek i Adriana Kurpiewskiego. Z powodu choroby z udziału w zawodach (miała duże szanse na zdobycie medalu) musiała zrezygnować Klara Wójtowicz.

Patrycja Korwek przegrała swoją pierwszą walkę z zawodniczką ze szczecina 16:11. Adrian Kurpiewski wygrał pierwszą walkę z zawodnikiem z Bydgoszczy 36:15. Następną walkę przegrał z zawodnikiem, który był bezkonkurencyjny i zdobył tytuł Mistrza Polski.

Walka była niezwykle wyrównana jednak Adrian nie dokończył starcia z powodu urazu nogi. Ostatecznie wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w kategorii wagowej 48 kg.

Z brązowym medalem do Pisza wróciła również Angelika Wiśniewska reprezentantka sekcji taekwondo PMOS Pisz i Piskiego Klubu Taekwondo. Angelika Wiśniewska brązową medalistką Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Taekwondo Olimpijskim została w kategorii wagowej -73 kg.