Dziś „Noc Muzeów”-niezwykle ciekawy program przygotowali piscy muzealnicy

Wspomnienia huraganu z 2002 roku oraz wręczenie statuetki „Smętka”-dzisiejsza noc w Muzeum Ziemi Piskiej zapowiada się bardzo interesująco-zapraszamy.

Niezwykle interesująco zapowiada się tegoroczna Noc Muzeów, organizowana przez Muzeum Ziemi Piskiej. Muzealnicy sięgnęli po temat, który żywo trwa w pamięci piszan. Skutki huraganu, który w 2002 roku wyrządził największe szkody w polskich lasach po II wojnie światowej.

Noc Muzeów „15 lat po huraganie w Puszczy Piskiej” organizowana jest we współpracy z piskimi leśnikami. Prelekcję na temat huraganu wygłosi Tadeusz Wiktorko, który w 2002 roku był leśniczym jednego z najbardziej zniszczonych leśnictw w okolicach Pisza. Zaprezentowane zostaną także filmy ukazujące ogrom zniszczeń, a z archiwalnych zdjęć, wycinków prasowych i spisanych wspomnień, przygotowana zostanie wystawa.

Podczas Nocy Muzeów ogłoszony zostanie kolejny laureat tytułu Osobowość Ziemi Piskiej, który otrzyma statuetkę Smętka. Nie zabraknie także prezentacji artystycznych, zarówno w wykonaniu uczniów piskich szkół, jak i zaproszonych gości.

Noc Muzeów już dziś 19 maja, początek o godz. 19. Wstęp wolny. Spotkanie wpisuje się także w obchody Jubileuszu Pisza, cyklu wydarzeń organizowanych przez Muzeum Ziemi Piskiej dla uczczenia 650. rocznicy nadania miastu praw osadniczych i bartnych.

Źródło MZP