Stańmy po zielonej stronie mocy-razem posprzątajmy Krutynię

W sobotę 20 maja już po raz siódmy z Plaży Wiejskiej w Ukcie ruszy Strażacka Akcja Sprzątania Dna Rzeki Krutyni. Jakie “skarby” tym razem odkryje przed nami najpopularniejsza rzeka Mazur, przekonaj się sam i weź udział w wydarzeniu.

Strażacka akcja sprzątania dna Krutyni, od lat przyciąga wielu pasjonatów nurkowania, przyrody z całego regionu. Głównym magnesem jest tu oczywiście magia i krajobrazy najpopularniejszej rzeki Mazur, którą każdego roku pokonują tysiące kajakarzy.

To, co po sezonie oczywiście oprócz śmieci można znaleźć na dnie rzeki naprawdę może zaskoczyć. Dlatego podczas akcji prowadzony jest konkurs na najciekawsze znalezisko. Atrakcji przygotowanych przez organizatorów jest o wiele więcej. Już od rana wraz z płetwonurkami na plaży w Ukcie rusza festyn, w którym zabaw nie zabraknie dla dzieci jak i dorosłych.

Stań więc po zielonej stronie mocy i weź udział w wydarzeniu (www.zapisyelektroniczne). Organizatorami akcji są; Miasto i Gmina Ruciane-Nida, Grupa Wodno-Nurkowa OSP Ruciane-Nida, Centrum Wodno-Nurkowe Mazury Diving Ruciane-Nida-Wejsuny.