Pijany ojciec wiózł samochodem 5-letnią córkę-zatrzymany uciekł z auta

Mężczyzna mając blisko 1.5 promila alkoholu posadził dziecko z przodu bez fotelika, gdy zatrzymała go policja ojciec dziecka uciekł z auta i schował się na strychu pobliskiego bloku.

Wczoraj (środa) przed godz. 19 policjanci piskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Było to w Piszu na ul. Gdańskiej. Kiedy samochód zatrzymał się wybiegł z niego kierowca i zaczął uciekać chowając się za pobliski blok. Funkcjonariusze natychmiast pobiegli za nim. Mężczyzna uciekł na strych, tam został zatrzymany przez policjantów. którzy wyczuli od niego alkohol.

Okazało się, że 42-letni mieszkaniec Pisza kierujący BMW miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna powiedział funkcjonariuszom, że uciekał, bo pił wcześniej alkohol, a ponad to nie posiada dowodu rejestracyjnego pojazdu. Dokument ten został mu wcześniej zatrzymany przez policjantów za kierowanie samochodem pomimo niedopuszczenia go do ruchu.

Jakież było zdziwienie funkcjonariuszy, gdy podczas wykonywanych czynności z udziałem nietrzeźwego kierującego na przednim siedzeniu auta zobaczyli przestraszoną dziewczynkę. Była tak mała, że nie było jej wcześniej widać To 5-letnia córka kierującego, którą przewoził na przednim siedzeniu bez fotelika, co jest niezgodnie z obowiązującymi przepisami.

Policjanci przekazali dziecko pod opiekę matki. W rozmowie z kobietą ustalili, że ojciec nie mieszka z nimi, więc wziął wcześniej córkę, aby się z nią spotkać. W momencie, kiedy przyjechał po dziecko był trzeźwy.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło KPP w Piszu
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu