Pobili garnkiem i okradli niepełnosprawnego mężczyznę.

Weszli do domu, pobili niepełnosprawnego właściciela garnkiem, kiedy mężczyzna stracił przytomność okradli go i uciekli. Do zdarzenia doszło w gminie Biała Piska.

Do napaści doszło późnym wieczorem, jak ustalili policjanci około godz. 22 mężczyzna wyłączył telewizor i zamierzał położyć się spać. Usłyszał jednak jakiś hałas. Nie wstawał, ponieważ jest osobą niepełnosprawną ruchowo, więc zajęłoby mu to parę minut. Zapamiętał, że później usłyszał jedynie, jak do ciemnego pokoju ktoś wszedł. Następnie ktoś uderzył go w głowę jakimś przedmiotem.

W toku dalszych czynności ustalono, że pokrzywdzony został dwukrotnie uderzony garnkiem w głowę i stracił przytomność. Kiedy się ocknął stwierdził, że pod poduszką nie ma portfela z pieniędzmi. Sprawcy ukradli mu 1300 złotych, które miał tam schowane i uciekli.

Zbierając materiał dowodowy zabezpieczyli ślady pozostawione na miejscu oraz przesłuchali świadków. Na tej podstawie funkcjonariusze zaledwie kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie tego czynu. To 21-letni mieszkaniec Szczuczyna i 23-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Obaj usłyszeli zarzut rozboju.

Sąd zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za dokonanie rozboju grozi im kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło i fot. KPP w Piszu