Elektryka dla Hejdyka

Nadleśnictwo Pisz wspiera szkołę z Hejdyka, która jak co roku organizuje zbiórkę elektroodpadów, baterii i telefonów w ramach programu „Moje miasto bez elektryczności”. Za zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny dzieci otrzymają pomoce dydaktyczne i wyposażenie sali.

Wiosna! Czas na porządki w naszych domach. Przy tej okazji można pozbyć się zużytego lub od dawna nieużywanego sprzętu zasilanego prądem lub bateriami.

content/uploads/2017/03/Hejdyk.jpg” alt=”” width=”2560″ height=”1440″ />

SONY DSC

Liczymy na Państwa pomoc i udział w akcji. Elektroodpady można przywozić do siedziby Nadleśnictwa Pisz przy ul. Gdańskiej 24. Zostaną one przekazane placówce oświatowej, która wymieni je na atrakcyjne pomoce dydaktyczne.

Akcja trwa do 3 kwietnia 2017 roku. Osobą odpowiedzialną za zbiórkę jest Anna Niebrzydowska, tel.: 87 424 15 23, 697 201 073.

Pamiętaj
Elektrośmieci nie należy wyrzucać do zwykłego śmietnika. Są to odpady niebezpieczne – zawierają substancje trujące. Dbając o środowisko należy w bezpieczny sposób utylizować tego rodzaju odpady.
Ogólnopolski Program Edukacyjny “Moje miasto bez elektryczności” jest największą tego typu inicjatywą w Polsce.
W programie uczestniczy ponad 3 000 placówek oświatowych (przedszkola i szkoły). Program realizowany jest pod patronatami: Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Środowiska oraz Związku Miast Polskich.