Wojska NATO są już w Warszawie-jutro staną u celu w Orzyszu i Bemowie Piskim.

Konwój żołnierzy NATO, który w poniedziałek opuścił bawarskie Vilseck dotarł już do Warszawy. Jutro i w piątek żołnierze w dwóch kolumnach jadąc przez Zambrów i Pisz pokonają ostatni odcinek drogi, by zameldować się u celu w bazach w Orzyszu i Bemowie Piskim.

Eskortowana przez Żandarmerię Wojskową pierwsza z kolumn wojsk amerykańskich linię Narwi powinna pokonać około godz. 8. Czy zrobi to w Wiźnie, czy w Łomży nie wiadomo. Następnie żołnierze przez Kolno drogą krajową nr 63 skierują sie do Pisza.

Jak wcześniej informowaliśmy granicę województwa za Wincentą kolumna wojska powinna minąć około godz. 10. Przejazd wojsk zaplanowano w dwóch kolumnach, które do Pisza, Orzysza i Bemowa Piskiego dotrą 30 i 31 marca.

W sumie w czwartek i piątek przez Pisz do Orzysza w około 260 pojazdach przejedzie kilkuset żołnierzy amerykańskich. W związku z tym należy przygotować się na utrudnienia w ruchu.

Grupa wojsk USA, gotowa do prowadzenia obronnych działań bojowych w ramach tzw. przesmyku suwalskiego i wzmacniania wschodniej flanki NATO, współpracować i taktycznie podlegać będzie 15. Brygadzie Zmechanizowanej z Giżycka.