Mapa zagrożeń działa-mandaty „sypią” się głównie za alkohol

Policja reaguje i wystawia mandaty za popełnione wykroczenia w miejscach wskazanych jako zagrożone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z powiatu piskiego zweryfikowali już ponad 300 zgłoszeń naniesionych przez mieszkańców w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na mapie wskazywane są głównie miejsca, gdzie najczęściej spożywany jest alkohol.

Tylko wczoraj policjanci na terenie Pisza ukarali trzy osoby, które dopuściły się tego wykroczenia w miejscach wskazanych jako zagrożone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jednym z nich jest Plac Daszyńskiego w Piszu, czyli centrum miasta. Wczoraj po godz. 17 policyjny patrol ujawnił tam dwóch mężczyzn w wieku 33 i 36 lat, którzy pili tam piwo. Za popełnione wykroczenie zostali ukarani przez funkcjonariuszy mandatami karnymi w wysokości 100 złotych.

Podobnie było na ul. Dworcowej przed jednym z bloków. To miejsce także zostało wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie dochodzi do spożywania alkoholu wbrew obowiązującym przepisom.

Wczoraj również po godz.19 policyjny patrol, sprawdzając ten rejon, ujawnił przed blokiem 36-letniego mieszkańca Pisza, który pił tam piwo. Za popełnione wykroczenie został ukarany przez funkcjonariuszy mandatem karnym w wysokości 100 złotych.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przypomnijmy, że na terenie województwa warmińsko–mazurskiego Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od września 2016 roku. Od tego czasu na terenie powiatu piskiego wskazanych zostało ponad 300 miejsc zagrożonych. Zostały one sprawdzone przez funkcjonariuszy. Ponad 100 z nich zostało potwierdzonych, co oznacza, że są one sprawdzane przez funkcjonariuszy cyklicznie, aby wyeliminować dany problem zasygnalizowany przez mieszkańców.
Głównym celem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest poprawa bezpieczeństwa i porządku publicznego poprzez włączenie obywateli w wybrane działania policji oraz wymiany informacji z mieszkańcami o zagrożeniach. Każda osoba, która otworzy interaktywną mapę, ma możliwość naniesienia na nią zagrożenia, jakie zaobserwował w swojej okolicy. Weryfikując zgłoszenia policja ukierunkowuje swoje działania, co przekłada się na poprawę lokalnego bezpieczeństwa.
Pamiętajmy jednak, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpi zgłoszenia alarmowego. W przypadku pilnej potrzeby pomocy należy dzwonić na numer alarmowy 112 lub 997.