Alkomat dla mieszkańców-sam sprawdź, czy możesz siąść za kierownicę

Każdy kierowca, który ma wątpliwości, czy może wsiąść za kierownicę od dziś swój stan trzeźwości może sprawdzić sam. Komenda Powiatowa Policji w Piszu otrzymała nowy alkomat. Samoobsługowe urządzenie znajduje się na recepcji.

Komenda Powiatowa Policji w Piszu, to miejsce licznie odwiedzane przez mieszkańców, a latem także przez turystów, którzy przychodzą do jednostki, aby sprawdzić swój stan trzeźwości. Liczba odwiedzających jest szczególnie duża w niedzielne poranki oraz w wakacyjne weekendy.

Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom obywateli, Komendant Powiatowy Policji w Piszu, mł. insp. Radosław Drach podjął starania i rozmowy z przedstawicielami lokalnego samorządu o zakup ogólnodostępnego urządzenia do badania stanu trzeźwości

Cel został osiągnięty. Urządzenie zakupione ze środków finansowych przekazanych przez Radę Miejską w Piszu już działa w piskiej komendzie. Alkomat umieszczony został na recepcji tak, aby każdy kto chce z niego skorzystać miał taką możliwość. Alkomat jest samoobsługowy, a korzystanie z niego jest bezpłatne.

Zakup tego alkomatu to kolejny krok ze strony piskiej policji w stronę poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.

Źródło KPP w Piszu