Uważaj na swoje dziecko-śmiertelna gra z Rosji dotarła do Polski.

O czyhającej na nasze dzieci niezwykle groźnej grze rozprzestrzeniającej się w internecie, od kilkunastu dni informują ogólnopolskie media. Gra Blue Whale Challenge polega na wypełnianiu zadań, prowadzi do samookaleczeń, może popychać młodzież do samobójstw.

Gra „Niebieski wieloryb”, która przed dwoma laty pojawiła się w Rosji, właśnie teraz rozprzestrzenia się w Europie, dotarła też do Polski, gdzie w związku z udziałem w grze odnotowano już kilka przypadków samookaleczeń.

Niebezpieczeństwo polega na tym, że uczestnik gry kierowany przez mentora, opiekuna ma do wypełnienia 50 zadań. Chcąc nie wypaść z gry codziennie musi wypełnić jedno polecenie. Z reguły zaczyna się od samookaleczeń, na liście są też m.in.: udręczanie się, oglądanie psychodelicznych filmów, finałem może być samobójstwo, bo takie przypadki odnotowano już w Rosji.

W Polsce pierwsze przypadki samookaleczeń odnotowano już w Szczecinie i Gliwicach, sprawdzany jest też sygnał od rodzica z Łodzi. Polscy Funkcjonariusze wystąpili do Facebooka o blokowanie informacji, w których pojawia się nazwa „Niebieski wieloryb”

Prowadzący sprawę policjanci apelują do rodziców o większy kontakt z dziećmi, kontrolę, co robią spędzając godziny przed komputerem. Ważna jest też obserwacja i zwracanie uwagi na zachowanie dziecka.