3 zdjęć
17362739_1270301333046606_3441989672078189385_n

17352355_1218142854971740_3261413559029364888_n

17308965_1270303783046361_4624641996434376150_n

W niedzielę dziewiątka reprezentantów Powiatowej Akademii Sportu i Rekreacji w Piszu wzięła udział w Onico Gdynia Półmaraton 2017. Przebiegając metę piscy zawodnicy wypełnili zakład i tym samym dołożyli 827 zł do puli na pomoc dzieciom.

Na starcie drugiej już edycji gdyńskiego półmaratonu stanęło prawie 7 tysięcy biegaczy. Zawodnicy pochodzili z ponad 30 państw. Oprócz reprezentantów naszego kraju, których było oczywiście najwięcej, w zmaganiach wzięli udział również reprezentanci m. in. Ukrainy, Niemiec, Rosji, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Holandii czy Maroka.

Nie zabrakło oczywiście absolutnych faworytów z Kenii i Etiopii. Organizatorzy zatroszczyli się o to, aby zawodnicy zobaczyli na trasie najciekawsze zakątki miasta, m. in. Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, obiekty Gdyńskiego Centrum Sportu, ulicę Świętojańską czy Bulwar Nadmorski.

Wśród tak licznej konkurencji i wielu utytułowanych maratończyków z całego świata na starcie stanęła dziewiątka biegaczy z PASiR Pisz. Najszybszym z nich był Marcin Ambroziak, który z czasem 1:20:46 zajął 69 miejsce w klasyfikacji ogólnej i 34 miejsce w kategorii wiekowej M30). Z kolei spora część naszych zawodników pobiła swoje „życiówki”.

Oprócz tego liczył się też „honorowy zakład”-jeśli 8 zawodników ukończy półmaraton wówczas sponsorzy przekażą na leczenie dzieci odpowiednia kwotę. Półmaraton ukończyło 9 osób tym samym zakład został wypełniony.