Dwaj bracia na motorowerze bez kasków, do tego obaj mocno pijani

Młodszy brat kierując miał blisko 1.5 promila, starszy ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Obaj wracali ze sklepu, jadąc motorowerem nie mieli kasków – zatrzymała ich policja.

W sobotę po godz. 9.00 patrol piskiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej, na terenie gminy Ruciane – Nida, kierującego motorowerem, który jechał z pasażerem. Funkcjonariusze zwrócili na nich uwagę, ponieważ obaj mężczyźni jechali bez wymaganych przepisami kasków.

Jak się okazało kierujący motorowerem był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że 23-letni mieszkaniec gminy Ruciane – Nida kierował motorowerem mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Twierdził, że wraca ze sklepu do domu.

Pasażerem był jego starszy brat. Policjanci sprawdzili także jego stan trzeźwości, ponieważ prawo zakazuje przewożenia pasażera będącego pod działaniem alkoholu. Mężczyzna ten miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie dalszej kontroli drogowej funkcjonariusze ustalili, że kierujący nie posiada dowodu rejestracyjnego pojazdu, ani też aktualnej polisy ubezpieczeniowej motoroweru.
Podczas sprawdzania danych personalnych tych osób w policyjnych bazach danych funkcjonariusze drogówki ustalili też, że 23-latek ma orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zakaz ten został wydany w 2014 roku i obowiązuje do 2019 roku.

Za kierowanie motorowerem wbrew orzeczonemu zakazowi 23-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło KPP w Piszu