Volkswagen Golf uderzył w drzewo-samochód spłonął całkowicie

Kierowca wypadł przez szybę i to uratowało mu życie. Po uderzeniu w drzewo samochód spłonął całkowicie. Mężczyzna trafił do szpitala, miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie i zakaz prowadzenia pojazdów.

W sobotę kilka minut przed godziną 20.00 oficer dyżurny giżyckiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, który zdarzył się w miejscowości Zielony Gaj gmina Giżycko.

Policjanci na miejscu ustalili, że kierujący vw golfem jechał od strony Spytkowa w kierunku Pieczonek. Nagle zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Kierujący wypadł z auta przez przednią szybę pojazdu, który następnie przewrócił się na dach i spłonął całkowicie.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Giżycku. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec gminy Giżycko. W wyniku sprawdzenia w policyjnej bazie danych okazało się, że posiada on aktualny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący od 13 października 2016 roku do 13 października 2019 roku wydany przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie.

Od mężczyzny był wyczuwalny zapach alkoholu. Badanie, które zostało wykonane w szpitalu na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że mężczyzna miał prawie 3 promile. Pobrano także krew do badania.

Źródło KPP Giżycko