„Dzielnicowy bliżej nas”-wizyta policji w szkole w Snopkach

Piski dzielnicowy, asp. szt. Piotr Serowik odwiedził Szkołę Podstawową w Snopkach. Spotkał się z uczniami, aby porozmawiać z nimi o przemocy rówieśniczej, poruszył też temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły.

„Dzielnicowy bliżej nas”, czyli także bliżej najmłodszych. Dzielnicowy Piotr Serowik w poniedziałek przed południem odwiedził Szkołę Podstawową w Snopkach. Spotkał się z uczniami klasy drugiej i trzeciej, by rozmawiać na temat przemocy rówieśniczej. Policjant wyjaśnił najmłodszym czym jest przemoc, obrazowo przedstawił rodzaje przemocy oraz powiedział o konsekwencjach jej stosowania.

Korzystając z okazji przypomniał najmłodszym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Zwrócił szczególną uwagę na prawidłowe przechodzenie przez ulicę, ponieważ przez miejscowość Snopki przebiega droga krajowa o dużym natężeniu ruchu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Policjant rozdał uczniom opaski odblaskowe. Dzieci doskonale potrafiły wyjaśnić do czego one służą i w jaki sposób poprawiają bezpieczeństwo pieszych. Zobowiązały się, że będą je nosić, aby być widocznym, a zarazem bezpiecznym na drodze.

Źródło KPP w Piszu