Trzech nietrzeźwych kierowców, dwóch piratów drogowych-weekend na drogach powiatu

Podczas minionego weekendu na drogach powiatu piskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Funkcjonariusze zatrzymali natomiast 3 nietrzeźwych kierujących, 2 prawa jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz 2 kierowców, którzy kierowali pojazdami pomimo cofniętych uprawnień.

Miniony weekend można uznać za bezpieczny na drogach powiatu piskiego. Policjanci nie odnotowali bowiem żadnego wypadku drogowego. Zatrzymali natomiast kilku kierowców, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzali ogromne zagrożenie na naszych drogach.

Od piątku do niedzieli policjanci, na drogach powiatu piskiego, zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich skontrolowany został w sobotnie popołudnie w miejscowości Jeże. 42-letni mieszkaniec piskiej gminy kierujący pojazdem marki Opel Astra miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.
W trakcie minionego weekendu funkcjonariusze piskiej drogówki zatrzymali też 2 prawa jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Obaj kierowcy jechali zbyt szybko w Piszu na ul. Wojska Polskiego. Zostali zatrzymani przez policjantów do kontroli drogowej w niedzielę po godz. 15.00.

Pierwszy z nich kierował pojazdem marki Renault. W miejscu, gdzie obowiązywała prędkość do 50 km/h, 34-letni mieszkaniec Pisza przekroczył ją o 52 km/h. Dwadzieścia minut później, w tym samym miejscu, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Toyota, który jechał 110 km/h. Kierowcą okazał się 39-letni mieszkaniec Biskupca.Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym funkcjonariusze drogówki zatrzymali obu kierowcom prawa jazdy i ukarali ich mandatami karnymi w wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych.

Policjanci zatrzymali też 2 kierowców, którzy prowadzili pojazdy mając cofnięte uprawnienia. Pierwszego z nich ujawnili w sobotę po godz. 8.00 w miejscowości Hejdyk. 47-letni mieszkaniec Pisza jechał pojazdem marki Volkswagen. Kierujący sam przyznał się funkcjonariuszom, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Zostały mu bowiem cofnięte kilka lat wcześniej za spowodowanie wypadku drogowego.

Drugiego kierowcę bez uprawnień funkcjonariusze piskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej w niedzielę po godz. 10.00 na trasie Pisz-Jeże. Kierowca Forda zwrócił uwagę policjantów, ponieważ przekroczył dopuszczalną prędkość o 37 km/h. 36-.letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego, powiedział policjantom, że nie posiada przy sobie dowodu rejestracyjnego tego auta, polisy OC, ani też blankietu prawa jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 36-latek stracił prawo jazdy cztery lata temu za przekroczenie dopuszczalnej liczby punktów karnych i do chwili obecnej nie odzyskał uprawnień.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego pomimo cofniętych uprawnień grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło KPP w Piszu