Rozlał benzynę w kuchni-groził, że spali dom

Najpierw wszczął awanturę, później straszył, że spali dom. Pijany mężczyzna groził nie na żarty, bo rozlał benzynę w kuchni i korytarzu.

Do awantury doszło w czwartek w jednej z miejscowości w gminie Ruciane-Nida. Policjantów wezwała konkubina po tym gdy jej partner wygnał z domu ją i 9-letniego syna. Następnie grożąc, że spali dom rozlał benzynę w korytarzu i kuchni.

Przybyli na miejsce policjanci zdecydowali o zatrzymaniu sprawcy przemocy domowej w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Wcześniej sprawdzili stan trzeźwości 40-latka. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od stycznia 2016 roku będąc pod znacznym działaniem alkoholu wszczynał awantury domowe. Wyzywał najbliższych, zakłócał ich spoczynek nocny oraz wyganiał z domu grożąc pozbawieniem życia, a kilka dni wcześniej mocno pchnął konkubinę.

Po wytrzeźwieniu mieszkaniec gminy Ruciane- Nida usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad konkubiną oraz psychicznego znęcania się nad 9-letnim synem. Sędzia zdecydował o zastosowaniu wobec 40-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres dwóch miesięcy.

Za znęcanie się nad rodziną grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP w Piszu