Kolizje na drogach-atak zimy trwa w najlepsze

Trudne warunki drogowe sprawiły, że na drogach powiatu piskiego tylko we wtorek doszło do 6 kolizji. Na szczęście żadna z osób uczestniczących w tych zdarzeniach nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Pierwsze zdarzenie drogowe o czym już informowaliśmy  odnotowano we wtorek, po godz. 7.00 w Orzyszu. Zdarzenie wyglądało poważnie. Jak ustalili funkcjonariusze na skrzyżowaniu ulic kierowca pojazdu marki VW Passat stracił panowanie nad autem i uderzył w jadący z przeciwka pojazd marki Scania. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci ukarali kierowcę passata mandatem karnym.

Tego samego dnia po godz. 10 na trasie Nowe Guty – Okartowo, gmina Orzysz, Opel Astra uderzył w drzewo. W tym przypadku kierujący samochodem także nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego wpadł w poślizg.

Do kolejnego zdarzenia doszło na trasie Okartowo- Grzegorze, gdzie Citroen zjechał do przydrożnego rowu. Przed godz. 15 w Białej Piskiej kierujący Oplem Meriva uderzył w tył poprzedzającego go BMW. Godzinę później na trasie Biała Piska – Szczuczyn dwa pojazdy zderzyły się lusterkami.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło też przed godz. 22.00 na trasie Pisz- Ruciane – Nida, gdzie samochód zjechał do rowu. Jak ustalili policjanci pojazdem marki Skoda Octavia jechały dwie kobiety. Na drogę wybiegło im jakieś zwierzę. Kierująca zaczęła hamować, ale na śliskiej nawierzchni drogi nie zapanowała nad autem i zjechała do przydrożnego rowu. Kobietom nic się nie stało.

Główną przyczyną kolizji odnotowanych we wtorek na drogach powiatu piskiego było niedostosowanie przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze. Dziś warunki drogowe są równie ciężkie.

Najczęstszą przyczyną było niedostosowanie prędkości przez kierujących do warunków panujących na drodze. Policjanci w dalszym ciągu apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i zdjęcie nogi z gazu!