Szesnastoletnia dziewczyna kierowała audi

Alkohol kupił kolega, pasażer Audi. Za kierownicą samochodu siedziała 16-latka, dziewczyna miała blisko 1 promil alkoholu.

Dzisiejszej nocy tuż przed godziną 1 policjanci z komisariatu w Białej Piskiej na trasie Kaliszki – Orłowo zauważyli stojący na środku drogi pojazd marki Audi, gdy podjechali bliżej Audi ruszyło. Sposób w jaki samochód jechał wskazywał na, to że kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu.

Za kierownicą auta siedziała młoda dziewczyna, okazało ma 16 lat i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie. 16 -latka powiedziała, że wcześniej wypiła dwa piwa, a alkohol kupił jej kolega, który był pasażerem pojazdu. 20-letni mężczyzna powiedział, że pozwolił się przejechać koleżance, gdyż go o to poprosiła. Mężczyzna był trzeźwy.

Sprawą nastolatki zajmie się teraz sąd rodzinny. 20-letni mieszkaniec Białej Piskiej zostanie ukarany za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu przez osobę nieposiadającą uprawnień do kierowania autem oraz za dostarczenie osobie nieletniej napoju alkoholowego co stanowi przestępstwo z art. 208 kk.