Groził siostrze, że ją zabije i spali mieszkanie

W ostatnich dniach piscy policjanci dwukrotnie interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta, gdzie dochodziło do przemocy domowej. Sytuacja była groźna, gdyż podczas kolejnej awantury agresywny brat groził siostrze, że ją zabije, a mieszkanie spali.

W sobotę piscy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta, gdzie kobieta zgłosiła, że brat się awanturuje. Funkcjonariusze na miejscu potwierdzili, że 43-letni nietrzeźwy mężczyzna stosował przemoc wobec siostry, z którą razem mieszka. Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu mieszkańca Pisza w policyjnym areszcie. Rodzina objęta została procedurą „Niebieskiej Karty”.

Niestety dwa dni później, 43-latek kolejny raz wszczął awanturę. Kobieta po powrocie do domu zapytała brata, czy znowu spożywał alkohol. Ten się zdenerwował, rzucił się na siostrę wymachując rękami. Uderzył ją w głowę i popchnął na łóżko, na które ta upadła. W trakcie awantury wyzywał kobietę, groził jej pozbawieniem życia i spaleniem mieszkania. Przerażona zaczęła głośno krzyczeć wołając o pomoc. Krzyk usłyszeli sąsiedzi, którzy natychmiast przybiegli do tego mieszkania i widząc, co się dzieje wezwali na miejsce policję.

Policjanci zatrzymali agresywnego 43-latka, będącego pod działaniem alkoholu. Mężczyzna trafił do aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad siostrą od sierpnia ubiegłego roku. Nie przyznał się do winy.

Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec 43-latka środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego. Oznacza to, że ma on obowiązek stawiać się w komendzie raz w tygodniu. Mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.