Fałszywy kominiarz działał w Rucianem – Nidzie

Oszukał kilkanaście osób na 4 tys. złotych-fałszywy kominiarz, który działał w Rucianem-Nidzie usłyszał właśnie 17 zarzutów.

Fałszywego kominiarza, który od 2015 roku działał na terenie Rucianego-Nidy policjanci tropili od sierpnia ubiegłego roku. Jak ustalono mężczyzna podając się za mistrza kominiarstwa dokonywał przeglądów, odbiorów i czyszczenia przewodów kominowych. Pobierał za to opłaty w wysokości od 80 do 540 złotych.

-Cały proceder polegał na tym, że mężczyzna ten miał własną firmę kominiarską, ale nie posiadał do tego wymaganych uprawnień, czyli nie był mistrzem kominiarstwa. Stąd po wykonaniu usługi nie wystawiał protokołu pokontrolnego lub posługiwał się zeskanowanym dokumentem z pieczęcią i podpisem innego mistrza kominiarstwa, z którym niegdyś współpracował-powiedziała Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy KPP w Piszu.

W ten sposób 58-letni mieszkaniec Łomży oszukał aż 17 osób z Rucianego – Nidy i okolic świadcząc usługi kominiarskie na łączną kwotę blisko 4 000 złotych. Fałszywy kominiarz działał w tym rejonie od kwietnia 2015 roku.

Okazało się również, że 58-latek był już wcześniej notowany za popełnienie podobnych przestępstw w okolicach Łomży. Mężczyzna usłyszał 17 zarzutów dotyczących popełnienia przestępstw oszustwa. Nie przyznał się do ich popełnienia. Fałszywemu kominiarzowi teraz kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.