Sięgnij po pieniądze na szkolenie siebie i pracowników

Masz firmę, jesteś pracodawcą? Chcesz zdobyć środki na podnoszenie własnych kwalifikacji zawodowych i pracowników? Skorzystaj ze wsparcia Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Nabór rusza już 1 lutego 2017 roku.

Środkami finansowymi z Krajowego Funduszu Szkoleniowego dysponuje Powiatowy Urząd Pracy w Piszu. Dają one pracodawcom niecodzienne szanse na sfinansowanie lub dofinansowanie kosztów podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych, lub kompetencji zatrudnionych pracowników. Pracodawca może ubiegać się o przyznanie środków finansowych w wysokości nawet 100% kosztów szkolenia. Dzięki wsparciu z KFS pracownicy wzmacniają swoją pozycję nie tylko w firmie, ale przede wszystkim na rynku pracy i nie muszą martwić się o przyszłość swojego zatrudnienia. Pracodawcy zyskują tym sposobem nową, lepszą jakość funkcjonowania firmy, dostosowaną do obecnych wymagań konkurencyjnej gospodarki.

– Obecny rynek pracy wręcz wymusza podnoszenie kwalifikacji zawodowych i jest to jedna z kluczowych kwestii. Namawiam zatem do korzystania ze środków finansowych, które w ramach KFS trafiły do naszego powiatu – zachęca Andrzej Nowicki, starosta piski. – Wszelkie informacje i i fachową pomoc w wypełnieniu formalności związanych z wsparciem z KFS otrzymać można w Powiatowym Urzędzie Pracy w Piszu.
W minionym roku z Krajowego Funduszu Szkoleniowego skorzystały w powiecie piskim 54 osoby. 35 pracodawców zainteresowanych było otrzymaniem środków na podnoszenie kwalifikacji zawodowych zatrudnionych pracowników. Szkolenia, które proponowali pracodawcy były różnorodne i dotyczyły różnych branż zawodowych. Urząd Pracy podpisał umowy na dofinansowanie w 2016 roku szkoleń w zakresie medycyny estetycznej, stomatologii, weterynarii, szkolenia w zakresie IT po typowe dla naszego lokalnego rynku szkolenia w zakresie gastronomii, operator wózków widłowych, operator żurawi wieżowych, koparek, ładowarek.
Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej PUP w Piszu pisz.praca.gov.pl