Z domku na działkach ukradł telewizor i klapki

Telewizor, czajnik, słodycze i klapki, to tylko część przedmiotów jakie z domku na działkach ukradł 35-letni mieszkaniec Pisza. Za kradzież z włamaniem grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Sprawca do jednego z domków na terenie ogródków działkowych w Piszu włamał się w październiku. Do środka dostał się wybijając szybę w oknie. Zabrał między innymi telewizor, czajnik elektryczny, parasolki, zegarek, słodycze oraz klapki stojące w korytarzu. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę ponad 1000 złotych.

Piscy kryminalni zbierając materiał dowodowy ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie tego włamania. To 35-letni mieszkaniec Pisza. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Nie kwestionował swojej winy. Powiedział policjantom, że tamtego wieczoru był pijany i dokładnie nie pamięta, co się wtedy wydarzyło.

Podczas czynności wykonywanych w mieszkaniu 35-latka kryminalni znaleźli w szufladzie foliowe zawiniątko z suszem roślinnym. Wstępne badanie testerem wykazało, że jest to marihuana. Jeśli dalsze analizy potwierdzą, że susz zabezpieczony przez funkcjonariuszy to konopie indyjskie, mężczyźnie grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności. Póki co odpowie przed sądem za dokonanie kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

zdjęcie jest ilustracja do tekstu