Marihuana zamiast wigilijnego sianka

W wigilijny wieczór prawdziwie „radosne” spotkanie urządziło sobie siedmiu młodych mężczyzn. Świętowanie przerwała jednak policja, gdyż jak się okazało jedną z potraw konsumowanych przy wigilijnym stole była… marihuana.

W wigilijną noc policjanci piskiej prewencji otrzymali informację, że w mieszkaniu na jednym z osiedli w Piszu jest bardzo głośno. Patrol, który podjął interwencję potwierdził zgłoszenie. Po wejściu do środka okazało się, że w mieszkaniu przebywa siedmiu mężczyzn w wieku od 17 do 24 lat. Od razu po wejściu do pomieszczenia funkcjonariusze poczuli charakterystyczny słodkawy zapach sugerujący, że ktoś mógł tu palić marihuanę. Na stole w pokoju funkcjonariusze zauważyli młynek do rozdrabniania suszu roślinnego. W środku były resztki marihuany co świadczyło o tym, że niedawno był używany.

W trakcie dalszych czynności policjanci znaleźli w portfelu 24-letniego mieszkańca Pisza papierowe zawiniątko z zawartością suszu roślinnego. Środki odurzające ukryte były także na balkonie. Stała tam fajka wodna nabita marihuaną. Natomiast w łazience za sedesem schowany był rozdrobniony susz roślinny. Wstępne badania testerem potwierdziły, że znalezione substancje to marihuana.

W sprawie tej zatrzymanych zostało trzech mężczyzn. Jeden z nich to 17-latek, dwaj pozostali mają po 24 lata. Wszyscy są mieszkańcami Pisza i okolic. Jeśli dalsze analizy potwierdzą, że znaleziony przez policjantów susz roślinny to marihuana, mężczyznom grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.