Groźna kolizja na pl. Daszyńskiego-Czy wyjazd przy aptece jest dopuszczony do ruchu?

Dziś około godz. 19 na pl. Daszyńskiego doszło do groźnej kolizji. Pod koła volkswagena dostał się rowerzysta.

Prawdopodobnie mężczyzna wjechał rowerem na pl. Daszyńskiego od strony apteki. W tym momencie uderzył w niego volkswagen. Samochód z rynku włączał się do ruchu skręcając w kierunku mostu.

Na miejsce wezwano policję, straż i pogotowie ratunkowe. Na szczęście wszystko wskazywało na to, że nie doszło tam do tragedii. Przez ostatnie lata włączanie się do ruchu w tym miejscu i wyjazd z rynku w prawo na most było niedozwolone. Teraz wielu kierowców robi tak coraz częściej.

O to, czy jest tam wyjazd, czy ta strona pl. Daszyńskiego jest wciąż zamknięta dla ruchu pojazdów zapytamy policję. Do tematu wrócimy.

 • observer zza kółka

  Wystarczyłoby kilka betonowych donic ustawionych przy krawędzi placu i problem byłby rozwiązany. Wyjazd z Pl. Daszyńskiego na ul. Kościuszki kończą znaki A-7 (ustąp pierwszeństwa przejazdu ) i C-2 (nakaz jazdy w prawo za znakiem).O ile A-7 jest respektowany przez kierowców, to C-2 traktowany jest „na luzaku”. Wieku <> nie tylko na BKL jedzie prosto w Gizewiusza lub w Kościuszki w lewo. W tym rejonie piska drogówka miała by sporo okazji do <>.

 • Ja

  Gdyby
  nie było tam tego samochodu nie doszło by do tego. Jeżeli kierowca
  tegoż pojazdu silnikowego wjeżdżając w tą drogę, spojrzał w prawo, to
  dostrzegł by znak drogowy D-4a
  informujący, że jest droga bez przejazdu. 100% WINY KIEROWCY SAMOCHODU

 • MIESZKANIEC DASZYNSKIEGO

  czy wrescie ktos zacznie myslec zeby postawic tam barierki zeby nie moznA BYŁO WYJEDZAC