Kierowca Audi 80 chciał uciec przed policją-był nietrzeźwy

Audi 80 jechało w kierunku radiowozu. W pewnym momencie samochód zatrzymał się, a następnie skręcił w boczną uliczkę. Wyglądało, to tak jakby kierowca chciał uniknąć spotkania z policją.

Do zdarzenia doszło wczoraj w nocy w Białej Piskiej. Policjanci ruszyli za samochodem, pojazd szybko zatrzymali do kontroli. W chwili, gdy funkcjonariusze wysiadali z radiowozu kierowca próbował się oddalić, co mu się nie udało.

W rozmowie z mężczyzną wyraźnie czuć było alkohol. Badanie stanu trzeźwości, 19-letniego mieszkańca gminy Pisz, tylko potwierdziło przypuszczenia. Kierowca miał bowiem prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazy.
19-latek próbował przekonać funkcjonariuszy, że za kierownicą siedziała jego koleżanka. Policjanci sprawdzili też stan trzeźwości kobiety. Pasażerka miała ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy nawet na 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem pod działaniem alkoholu musi się liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 000 złotych. W przypadku, gdy osoba po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. Kiedy kolejny raz kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości orzekane świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 000 złotych.