Ośrodek w Łupkach z nową salą gimnastyczną-środki już pozyskane

Starostwo Powiatowe w Piszu podpisało umowę na dofinansowanie sali gimnastycznej z niezbędnym zapleczem, salami do gimnastyki korekcyjnej i rehabilitacji stołówką i internatem. Całość inwestycji zakończy się w 2018 roku.

Wartość inwestycji, to 3 144 861,00 zł z czego 1 002 600,00 zł stanowić będzie dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dodatkowo, budowę sali gimnastycznej wesprą pieniądze z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie 137 000,00 zł.

Budowa Sali gimnastycznej jest częścią realizowanej od września inwestycji pod nazwą: Dobudowa do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. dr. W. Klementowskiego w Łupkach budynku stołówki wraz z internatem, budynku o funkcji sportowo-rehabilitacyjnej oraz łącznika komunikacyjnego. Inwestycja, której wartość kosztorysowa wynosi 5 697 024,23 zł to przede wszystkim budowa części sportowo-rehabilitacyjnej z salą gimnastyczną o wymiarach 15,26 m x 22,25 m z zapleczem sanitarno-szatniowym, salami do gimnastyki korekcyjnej i rehabilitacji oraz pomieszczeniami magazynowymi i dla nauczycieli.

Powstanie też łącznik o powierzchni 707,89 m² oraz budynek stołówki z internatem o powierzchni 936,20 m². Oprócz prac budowlanych wykonane zostaną również prace związane z zagospodarowaniem terenu n.in: wykonanie chodników, schodów zewnętrznych czy podjazdów dla niepełnosprawnych. Nowe obiekty zostaną wyposażone w windy i platformy dla niepełnosprawnych. Całość inwestycji zrealizowana zostanie do III kwartału 2018 r.

Dzięki połączeniu kilku inwestycji oraz uzyskanym środkom zewnętrznym Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawcy w Łupkach doczeka się rozwiązania problemów z którymi borykał się od lat. Planowane działania inwestycyjne wraz z przeprowadzoną niedawno termomodernizacja budynku uczynią z ośrodka nie tylko nowoczesną placówkę, ale przede wszystkim miejsce zapewniające podopiecznym kompleksowe i profesjonalne wsparcie w ramach rehabilitacji.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Piszu