Jechała mercedesem, była pijana-55-latka straciła prawo jazdy

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miała 55-latka, którą za kierownicą Mercedesa zatrzymano w Rucianem-Nidzie. Mieszkance gminy Ruciane-Nida grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności. O wysokości wyroku zdecyduje sąd.

Pijaną kobietę za kierownicą Mercedesa zatrzymano we wtorek po południu w Rucianem-Nidzie. 55-latkę stwarzającą zagrożenie w ruchu drogowym, zatrzymał patrol policji. Funkcjonariuszy we wskazane miejsce wysłano po anonimowym zgłoszeniu.

-Współpraca policjantów z obywatelem po raz kolejny zaowocowała zwiększeniem bezpieczeństwa na naszych drogach. Takie interwencje funkcjonariuszy coraz częściej pokazują, jak niezwykle ważną rolę w zatrzymywaniu sprawców wykroczeń oraz przestępstw spełniają mieszkańcy. To ich właściwa reakcja, zasługująca na pochwałę, w wielu przypadkach stwarza warunki do szybkiej reakcji funkcjonariuszy. Tak było i tym razem-powiedziała Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy KPP w Piszu.

Badanie trzeźwości wykazało w, że kobieta kierując samochodem miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za popełnione przestępstwo 55-latka odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niepokojące zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112 lub 997 o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

Fot. Zdjęcie jest ilustracja do tekstu