Mocno wieje również w powiecie piskim-tak może być do czwartku

Połamane drzewa, zerwane linie energetyczne. Od wczoraj przez cały kraj również Warmię i Mazury przechodzi niżowy front atmosferyczny. Mocno wieje i pada również w powiecie piskim, gdzie od wczoraj strażacy wyjeżdżali do kilku zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu.

Pod Drygałami na tory kolejowe linii Pisz-Ełk runęło zwalone wiatrem drzewo. Przeszkoda spowodowała opóźnienie pociągu. Po interwencji strażaków i usunięciu drzewa podróżni jadący do Ełku mogli ruszyć w dalszą drogę.

Jak dziś rano informował dyżurny KPPSP w Piszu od wtorku strażacy zawodowi oraz druhowie OSP wyjeżdżali do kilku zgłoszeń informujących o zwalonych silnym wiatrem drzewach. W środę oprócz Drygał interweniowano również na drodze Ruciane-Nida-Osiniak Piotrowo oraz w miejscowości Osiki, gdzie drzewo niebezpiecznie pochyliło się nad budynkiem mieszkalnym.

Dziś do godz. 12.30 straż pożarna w całym regionie interweniowała blisko 80 razy. Odciętych od prądu było ponad 1700 odbiorców głównie w okolicach Mikołajek, Rynu, Starych Juch, Olecka i Gołdapi. Na szczęście w wyniku silnego wiatru nie odnotowano żadnych osób poszkodowanych.

Jak informują meteorolodzy mocno wiać i padać może jeszcze w czwartek.