Kameralny koncert dla gości z Niemiec

Zobacz galerię
4 zdjęć
Kameralny koncert dla gości z Niemiec
KAJ_0427

Kameralny koncert dla gości z Niemiec
KAJ_0422

Kameralny koncert dla gości z Niemiec
KAJ_0420

Kameralny koncert dla gości z Niemiec
KAJ_0419a

W piątkowe popołudnie Społeczne Ognisko Muzyczne w Piszu odwiedziła 40 osobowa grupa z Niemiec. Wizyta była okazją do zaprezentowania gościom muzycznych umiejętności uczniów. Kameralny koncert był też podziękowaniem za wieloletnią współpracę SOM z okręgami Kiel i Flensburg.

Grupie z Niemiec przewodniczył Horst Roper, wieloletni dyrektor Ośrodka kulturalno-oświatowego w Schersbergu i jak mówił Lech Ostrowski, dyrektor SOM, wielki przyjaciel Polaków. Przewodniczy też Towarzystwu Przyjaźni Polsko-Niemieckiej w Niemczech w okręgu Kiel i Flensburg. I m.in. za tę działalność został uhonorowany najwyższym dla cudzoziemców odznaczeniem przez prezydenta RP.

Dzięki zaangażowaniu Horsta Roper młodzież z Pisza od 1993 roku uczestniczyła w międzynarodowych warsztatach muzycznych, które odbywały się w kierowanym przez niego ośrodku.

Odpowiadając na zaproszenie SOM goście podczas pobytu w Piszu wysłuchali koncertu muzycznego w wykonaniu słuchaczy Ogniska Muzycznego. Wystąpili: Izabela Pelc – śpiew i fortepian, , Wojciech Krajza – akordeon, Maja Iłowiecka – keyboard, Igor Polakowski – keyboard, Samuel Krasniuk i Antoni Uliszewski – gitara.

Zostań słuchaczem Ogniska Muzycznego w Piszu
Społeczne Ognisko Muzyczne w Piszu zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do nauki gry na instrumentach muzycznych takich jak: akordeon, gitara klasyczna i elektryczna, fortepian, keyboard.
Piski Chór Kameralny działający przy Ognisku Muzycznym zaprasza głosy męskie do współpracy.
Zapisy codziennie w Ognisku przy Ul. Rybackiej 8. Informacje również telefonicznie. nr tel. 692436330.