Już dziś czeka nas Piska Noc Kultury

Kąpiel w dźwiękach, parada lampionów, spektakle i projekcje filmowe. To wszystko czeka na nas podczas Piskiej Nocy Kultury.

Piska Noc Kultury, to kolejna propozycja Stowarzyszenia-Artystycznego Kultywator, które za sprawą Wiktora Malinowskiego już od kilku lat proponuje piszanom różne oblicza sztuki ukierunkowanej głównie na performance. W Piszu widzieliśmy już mimów, teatr ulicy, czy pobudzające wyobraźnię słuchowisko „Z głową w chmurach”.

Tym razem w ramach czwartej odsłony „Sztuką Po Pisku” czeka nas Piska Noc Kultury. Otworzy ją spektakl „Warto żyć”, który dziś o godz. 19 zobaczymy na scenie Piskiego Domu Kultury. Następnie na Pl. Daszyńskiego, Kapela Hałasów zaprezentuje „Tańce korowodowe”. O 21.30 kiedy zapadnie noc zobaczymy Paradę Lampionów – Teatru Delikates, ale to nie wszystko bo o godzinie 22 w PDK w kameralnym koncercie, w „dźwiękach wykąpie” nas Krzysztof Lewin.

Piską Noc Kultury zakończy projekcja filmu „Ostatni Egzorcyzm” (wstęp od 16 roku życia).
W trakcie wszystkich wydarzeń przez cały czas w PDK otwarta będzie wystawa plastyczna i studio nagrań – „drzwi otwarte”. Patronat honorowy: IBOT – Instytut Badań Ośrodka Tożsamości. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. “Sztuką Po Pisku” jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Gminy Pisz.