KAJ_8127

KAJ_8123

KAJ_8117

KAJ_8045

Ponad 13 kilogramów ryb, głównie uklei, ale też płotek i krąpi złowili uczestnicy zawodów wędkarski, które w ramach Myśliwskich Smaków imprezy promującej myśliwskie i kulinarne tradycje w Piszu odbyły się już po raz czwarty.

Tym razem na brzegu rzeki Pisy stanęło dziewięciu zawodników. Pomimo, to rywalizacja miała emocjonujący przebieg, gdyż o kolejności miejsc 2-3-4 decydował dosłownie ogonek uklei, czyli nie mniej, nie więcej, a jeden gram. Dodatkowym czynnikiem „nakręcającym” cierpliwe wyławianie punktów był fakt, że do rywalizacji stanęli czołowi zawodnicy lokalnych kół wędkarskich „Roś” i „Śniardwy”.

Oprócz miejscowych „wyjadaczy” wśród startujących znaleźli się też turyści: Edward Adamus z Wielunia i Marian Szafarz z Ełku. Najmłodszym uczestnikiem, który łowił wraz z ojcem był 10-letni Sergiusz Lipski.
Ostatecznie zwyciężył Adam Święcki, który złowił 2. 710 kg ryb. Wędkarz Koła „Roś” Pisz swoje umiejętności wsparł szczęściem, gdyż stanowisko, które wylosował w trakcie łowienia objawiło dołek, w którym za przynętę oprócz uklei chwytały też nieco większe płotki i krąpie. Innym stojącym blisko uczestnikom, już tak się nie trafiło, ale na tym polega przecież wędkarstwo.

I jeśli pozycja zwycięzcy nie była zagrożona, to o kolejne miejsca na podium rozegrała się prawdziwa walka. Świadczą o niej niemal identyczne wyniki kolejnych zawodników. Tu o kolejności miejsc decydował zaledwie 1 gram. I tak Grzegorz Biernat z wynikiem 1990 pkt. zajął drugie miejsce. Trzeci był Sławomir Urban – 1980 pkt. Na czwartym miejscu zdobywając 1970 pkt uplasował się Jakub Fiećko, zwycięzca dwóch poprzednich edycji zawodów wędkarskich rozgrywanych w ramach Myśliwskich Smaków.