Policja apeluje o opuszczanie mieszkań. O 12 ewakuacja?

Policjanci piskiej komendy otrzymali informację, że na dnie rzeki Pisa, między mostem przy ul. Wojska polskiego, a kładką dla pieszych, mogą znajdować się pociski  moździerzowe z czasów II wojny światowej.

Około godziny 12 do Pisy wejdzie specjalna grupa płetwonurków saperów, którzy sprawdzą co dokładnie leży na dnie rzeki.

– Ze względów bezpieczeństwa nie wykluczona jest ewakuacja mieszkańców w promieniu 300 metrów od tego miejsca. Apelujemy o zachowanie spokoju i  stosowanie się do wydawanych poleceń – poinformowała podkom. Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu. – Dotyczyć to będzie rejonów ulic: Wojska Polskiego, Wyzwolenia, Hotelu „Nad Pisą” oraz targowiska miejskiego. Najprawdopodobniej przed południem  wstrzymany zostanie także ruch pojazdów przez tzw. „stary most”.

20160704_192416

Policja apeluje do mieszkańców wymienionych rejonów, aby przed południem opuścili swoje mieszkania, co usprawni podejmowane działania.

– Do pozostałych osób  zwracamy  się z prośbą, aby stosowali się do poleceń wydawanych przez policjantów i inne służby zabezpieczające  to miejsce – dodaje podkom. Anna Szypczyńska

Czytaj także.

Uwaga bomba w Pisie