UWAGA!!! Bomba w Pisie – ewakuują część miasta?

Mieszkańcy Pisza i turyści powinni uzbroić się w cierpliwość i przygotować na poważne utrudnienia. Z nieoficjalnych informacji wynika, że przed południem saperzy mają z dna Pisy wydobyć pociski moździerzowe z okresu II wojny światowej.

Po rozpoznaniu, które przeprowadzono dziś (4 lipca) rano do akcji wezwano specjalną grupę saperską płetwonurków wojskowych z Gdyni, która w Piszu prawdopodobnie zjawi się właśnie we wtorek. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na dnie rzeki spoczywają dwa pociski moździerzowe pochodzące z okresu II wojny światowej.

20160704_192428

Początek akcji ma rozpocząć się około godz. 10. W gminie zawiązano już sztab kryzysowy. Urząd Starostwa Powiatowego, który usytuowany jest w pobliżu Pisy pracować ma do godz. 10, do odwołania. Jeśli ktoś chce załatwić sprawy w powiecie powinien wziąć to pod uwagę.

20160704_192435

Z nieoficjalnych informacji wynika, że na czas akcji ewakuowane będą część ul. Wojska Polskiego, ul. Wyzwolenia i Hotel „Nad Pisą”. Zamknięty może zostać również stary most drogowy. W gotowości są już piska policja, straż i wojsko. Ile czasu może potrwać akcja wydobywania pocisków i czy faktycznie dojdzie do poważnych utrudnień w centrum miasta, dziś trudno jest to jeszcze określić.

Fot. Teren znaleziska zabezpiecza policja i straż pożarna. Patrol będzie tam stał całą noc
 • kamilek

  Wiartel to leci jak pies za suką

  • piotr

   masz rację kamil

  • Gość

   Pewnie sam sobie odpowiedział kolega na to pytanie zmieniając imię. Strażacy chyba jadą do miejsc, których muszą i to oni dostają wezwania bez mózgi kolego! Co sami ustalają? Pewnie mówią „Ej pojedziemy dziś tu, bo co robić”

 • piszanin

  to gdzie nas będziecie ewakuować

 • prawdziwy dziennikarz

  Co to za żałosny nagłówek Betteridge’a w artykule? Czyżbyście zniżali się do poziomu WP lub innych portali? Jaka bomba? CO ZA WSTYD!