Kultury świata – czyli Jarmark św. Jana

Jesteśmy Słowianami, widowisko słowno-muzyczne otworzy dziś „Dni Pisza”. Od jutra do soboty na piskim rynku oprócz miejscowych wykonawców w palecie ludowych barw zawirują grupy z różnych części świata. Wszystko okraszone zostanie swojskim jadłem, które będzie można nabyć podczas Jarmarku św. Jana.

Od dzisiejszego wieczora, do soboty Pisz obchodził będzie święto miasta. Już wieczorem Piski Dom Kultury zaprasza do parku nad Pisą, gdzie o godz. 21 rozpocznie się widowisko Nocy Świętojańskiej „Jesteśmy Słowianami”.

W piątek i sobotę pod ratuszem trwać będzie Międzynarodowy Jarmark św. Jana. W ciągu dwóch dni przez scenę PDK oprócz miejscowych piskich grup w ferii barw przewiną się folklorystyczne zespoły z Grecji, Litwy, Macedonii, czy Sierra Leone w Afryce.

Początek występów (24 i 25 czerwca) godz. 16. Jarmarkowi tradycyjnie towarzyszyć będzie kiermasz rękodzieła oraz tradycyjnych wyrobów regionalnej kuchni. Będzie więc smacznie i kolorowo. Będzie coś dla ciała i coś dla ducha. Serdecznie zapraszamy.