Bobry z pucharem po raz trzeci

Zobacz galerię
22 zdjęć

Siedem drużyn, w tym jedna dziewcząt, w sumie kilkudziesięciu młodych zawodników i zawodniczek rywalizowało w turnieju piłki nożnej szkół wiejskich w Szkole Podstawowej w Kotle Dużym.

Głównym trofeum rywalizacji młodych zawodników był Puchar Burmistrza Pisza. Impreza odbyła się już po raz XIV po raz trzeci z rzędu i tym razem bez straty bramki wygrali ją gospodarze, czyli drużyna Bobry Kocioł Duży prowadzona Marcina Gentek. Na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci Trzonek, którzy w finale ulegli Bobrom 0:6. Trzecie miejsce przypadło w udziale szkole z Hejdyka, którzy pokonali Pogobie 3:0.

W turnieju udział wzięli też piłkarze z Uścian i Jeży. Mieszana najmłodsza drużyna Bobry II zajęła ostatnią lokatę, ale patrząc na zaangażowanie i serce do walki, to piłkarski narybek dziewcząt i chłopców mógłby spokojnie podzielić się nimi z grającą na Euro 2016 reprezentacją Polski.

Na zakończenie na zwycięzców czekały puchary i nagrody przekazane przez sponsorów. Oprócz drużyn wręczono też nagrody indywidualne.
I tak najlepszym zawodnikiem wybrano Juliana Ostrowskiego (Bobry Kocioł Duży), najlepszą zawodniczką – Aleksandrę Kukawka (SP Uściany), najlepszy strzelec – Maciej Ochio (SP Trzonki, 12 bramek), najlepszy bramkarz – Łukasz Prusaczyk (SP Trzonki, 0 straconych bramek), najmłodszy zawodnik – Wiktor Frąckiewicz rocznik 2009 (Bobry II)

Warto, też dodać i wesprzeć Szkołę Podstawową w Kotle Dużym w walce o kolorowe boiska. Głosować można na stronie http://koloroweboiska.pl/profil/307