Puchar Piskiej Ligi Koszykówki pojechał do Szczytna

Zobacz galerię
27 zdjęć

Duża dawka emocji towarzyszyła finałowej kolejce XXI edycji Piskiej Ligi Koszykówki – XI Memoriałowi Świdra i Cinka. I chociaż apetyty były duże żadnej drużynie gospodarzy nie udało się sięgnąć po główne trofeum, a o zwycięstwie Szczytna zdecydował jeden z półfinałów.

Apetyt na zwycięstwo tak naprawdę miały trzy drużyny: mocni przez cały turniej Jeziorowcy, doświadczeni Absolwenci i drużyna, ze Szczytna, która od początku rozgrywek stawała do twardej walki z reprezentantami gospodarzy.

Po pierwszym półfinale, w którym Jeziorowcy Pisz, pewnie bo 90:62 rozgromili Izbę Celną z Olsztyna wydawało się, że to właśnie oni tego dnia sięgną po zwycięstwo. Prognozy na to były dobre, gdyż w drugim półfinałowym starciu Absolwenci Pisz prowadzili twardą walkę na „wykończenie” ze Szczytnem. I chociaż drużyna gospodarzy była lepsza przez trzy kwarty pojedynku, to jednak ostatnia odsłona należała do Szczytna. Drużyna gości zmobilizowała się na 100% i ze zwycięstwem 63:42 nad Absolwentami weszła do finału.

Pierwsza połowa ostatecznego starcia ligowych rozgrywek nie przesądzała jeszcze o zwycięstwie żadnej z drużyn. Jednak w trzeciej i czwartej ćwiartce z Jeziorowców jakby zeszło powietrze. Końcówka meczu, to ostateczna dominacja drużyny ze Szczytna, która w finale pokonała Jeziorowców aż 70:37.

Po jednostronnym finale, na kibiców jak się okazało czekał pasjonujący mecz o trzecie miejsce, którego wynik ważył się do ostatniej sekundy starcia. Absolwenci Pisz, chociaż byli bardzo blisko i tym razem musieli pogodzić się z porażką przegrywając z Izbą Celną Olsztyn zaledwie jednym punktem 66:67.

W meczu o miejsce 5 Juniorzy TSK Roś Pisz wygrali z Perkozem Ruciane-Nida 70:41. Na zakończenie odbyło się uroczyste podsumowanie rozgrywek. Puchary i nagrody najlepszym drużynom i zawodnikom wręczał m.in. burmistrz Pisza Andrzej Szymborski.
Jak przystało na zwycięzców drużyna ze Szczytna oprócz głównego pucharu „zgarnęła” również statuetki dla najlepszego zawodnika i najlepszych strzelców ligi.

PLK po rocznej przerwie była 21 edycją koszykarskich rozgrywek w Piszu i XI Memoriałem Świdra i Cinka.
Organizatorzy: TSK „Roś” w Piszu, Gmina Pisz, Gimnazjum Nr 1 w Piszu, Nadleśnictwo Pisz

Sponsorzy: Jerzy Małecki – Poseł na Sejm RP, Lech Borak – Przewodniczący Rady Miejskiej w Piszu, Marek Ziółkowski – Radny Powiatu Pisz, Paweł Bazydło – Radny Rady Miejskiej w Piszu, Restauracja Baszta – Lucjan Bazydło, P.H.U. ALFA – Ryszard i Radosław Kajko.
Wyniki Turnieju Finałowego PLK
Półfinały
Jeziorowcy Pisz – Izba Celna Olsztyn 90:62 (18:10, 32:11, 24:19, 16: 22)
Absolwenci Pisz – Szczytno 42:63 (14:15, 6:11, 12:20, 10:17)
mecz o 5 miejsce: Juniorzy TSK Roś Pisz – Perkoz Ruciane Nida 70:41 (17:12, 17:8, 16:12, 20:9)
mecz o 3 miejsce: Absolwenci Pisz – Izba Celna Olsztyn 66:67 (15:10, 22:15, 15:22, 14:20)
mecz o 1 miejsce: Jeziorowcy Pisz – Szczytno 37:70 (10:18, 14:12, 5:26, 8:14)
MVP PLK : Kamil Klonowski (Szczytno)
Król strzelców: Kamil Klonowski (Szczytno) 189 pkt. (średnio 31,50 pkt./mecz)
Król strzelców za 3 pkt.: Wojciech Lambryczak (Szczytno) 19 (średnio 3,17/mecz)