Ukradł buty na pogrzeb wujka

Please Add Photos
to your Gallery

Chciał dobrze wyglądać na pogrzebie dostał 300 zł mandatu. 26 – latek ukradł ze sklepu buty, w pośpiechu gdy zmieniał obuwie wypadł mu portfel z dowodem osobistym. Do mężczyzny szybko dotarła policja.

Nie miał pieniędzy na buty, a chciał dobrze wyglądać na pogrzebie, najprostszym wyjściem okazała się kradzież obuwia.

-Jak ustaliliśmy do jednego z piskich sklepów wszedł mężczyzna, który długo rozglądał się po półkach, a następnie wyszedł nie dokonując zakupów. Jednak po pewnym czasie pracownica sklepu zauważyła, że na jednym z regałów wśród nowego obuwia stoi para starych butów. Na podłodze stało puste pudełko po starych męskich butach w rozmiarze 41. Obok na podłodze leżał portfel z dokumentami, który złodziej zgubił w trakcie zmiany obuwia–powiedziała Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Portfel dał konkretny trop, policjanci dotarli do mężczyzny. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Powiedział funkcjonariuszom, że nowych butów potrzebował na pogrzeb wujka. Nie mógł iść w starych, bo miał zniszczone.

Za dokonanie kradzieży 26-latek ukarany został mandatem karnym w wysokości 300 złotych.