Ula Jankowska w półfinale Miss Polski

Wybory Miss Polski rozkręcają się na dobre. Po etapach regionalnych w niedzielę w Warszawie odbył się ćwierćfinał konkursu. Wśród ćwierćfinalistek znalazły się również siostry Karolina i Urszula Jankowska z Trzonek pod Piszem. Starsza, Urszula zdobyła uznanie jury i weszła do półfinału. – Były radość i łzy. Karolina jest młodsza i pewnie swojej szansy poszuka w przyszłym roku, bo odpadła naprawdę w ostatnim momencie – mówi Halina, mam dziewcząt.

Niesamowite rodzinne emocje i szczęście podzielone na pół, tak można powiedzieć o ćwierćfinale konkursu Miss Polski sióstr Karoliny i Urszuli Jankowskich. Do ogólnopolskiego etapu Urszula Jankowska zakwalifikowała się z tytułem I Wice Miss Warmii i Mazur, Karolina podbiła serca internautów zdobywając tytuł Miss Internetu Warmii i Mazur.

– Konkurencja w tym roku była ogromna, a emocje jeszcze większe, w naszym przypadku pomnożone przez dwa. Ćwierćfinał trwał około ośmiu godzin, a z każdą kolejną godziną topniało grono półfinalistek. Ula przeszła dalej, Karolina odpadła dosłownie w ostatnim głosowaniu. Były radość i łzy. Dziewczęta ten werdykt przyjęły dzielnie, tym bardziej, że Karolina jest młodsza i może swojej szansy spróbować w przyszłym roku. Urszula za rok nie mogłaby już wziąć udziału w konkursie – mówi mama sióstr Halina Jankowska

Za Karolinę i Urszulę w Anglii mocno kciuki ściskała Alicja Jankowska najmłodsza z rodzeństwa, która w ubiegłym roku po zdobyciu tytułu I Wice Miss Warmii i Mazur Nastolatek w finale głównym konkursu znalazła się w Top 10 najpiękniejszych nastolatek Polski. Obecnie Alicja dzieli naukę w jednym z piskich liceów z pracą modelki. W niedzielę nie mogła dopingować sióstr w Warszawie, gdyż uczestniczyła w sesji zdjęciowej w Londynie. W ciągu roku od finałów miss Alicja Jankowska pracowała już dla największych światowych agencji mody, zdjęcia nastolatki z Pisza ukazywały się również w licznych magazynach. Wakacje, to praca w Japonii.

Czy podobna droga otworzy się teraz przed Urszulą – zobaczymy? Najstarsza z sióstr ma duże szanse na ścisły finał, gdyż już 2012 roku zdobyła koronę Miss Juwenaliów UWM w Olsztynie. Wówczas otrzymała propozycję startu w konkursie Miss Polski, lecz z niej nie skorzystała. Urszula ma 25 – lat, obecnie mieszka w Łodzi i pracuje jako menadżer polskich sklepów w Anglii. Do wyborów miss mogła wystartować z ziemi łódzkiej. Wybrała jednak Mazury miejsce, gdzie się urodziła.

Fot.
Półfinalistki Miss Polski 2016 – Urszula Jankowska I Wicemiss Warmii i Mazur (po prawej) i Monika Ciołkowska Miss Warmii i Mazur z Magdaleną Bieńkowską Miss Polski 2015 (w środku).
Fot. Materiały prasowe konkursu Miss Warmii i Mazur