Traktorzyści na podwójnym gazie

Od piątku do niedzieli policjanci zatrzymali aż 6 nietrzeźwych kierujących na piskich drogach. Wśród nich było dwóch traktorzystów zatrzymanych do kontroli drogowej.

Pierwszy z nich miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i orzeczony aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Drugi kierował ciągnikiem rolniczym mając ponad promil alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Pierwszego z nietrzeźwych kierowców, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w sobotnie popołudnie w Kwiku, gmina Pisz. 35-letni mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym marki Pronar miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

– Powiedział funkcjonariuszom, że w ciągu dnia wypił 4 piwa pracując na polu – poinformowała podkom. Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu. – W trakcie dalszych czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy okazało się, że mieszkaniec gminy Pisz, ma orzeczony aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych od 2013 roku do czerwca 2017 roku.  Mężczyźnie grozi teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Drugiego traktorzystę policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Hejdyk, w gminie Pisz. Było to w sobotni wieczór. 47-letni traktorzysta kierował ursusem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Traktorzyście grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości.

W trakcie weekendu funkcjonariusze zatrzymali też 4 kierujących pojazdami osobowymi po użyciu alkoholu. Ich stan trzeźwości wahał się od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie. Tym mężczyznom grozi kara aresztu lub grzywna nie niższa niż 50 złotych. Wszystkim kierującym „na podwójnym gazie” policjanci zatrzymali prawa jazdy.