Niepokonane gospodynie wzięły puchar starosty

Zobacz galerię
60 zdjęć

DSC_0

Licealistki z „Nowego Ogólniaka” wygrały VII Ligę Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Powiatu Piskiego o Puchar Starosty Piskiego. W turnieju finałowym najpierw pokonały reprezentantki Zespołu Szkół nr 1 w Białej Piskiej, a potem uczennice Gimnazjum nr 2 w Piszu.

Bez straty seta przez turniej finałowy szkolnej ligi dziewcząt przebrnęły licealistki z Zespołu Szkół nr 1 w Piszu. Gospodynie ostatniej odsłony rywalizacji były faworytkami, a do decydujących meczów przystępowały z mianem jedynego niepokonanego zespołu. Dzięki dobrej postawie, serię zwycięstw w tegorocznej lidze przedłużyły do siedmiu meczów.

Większy problemy starszym podopiecznym Macieja Chlewickiego sprawił półfinałowy przeciwnik. Mecz z Zespołem Szkół nr 1 w Białej Piskiej zakończył się wynikiem 2:0, ale w drugiej partii trwała zacięta walka o każdy punkt. Set zakończył się wynikiem 31:29. W finale reprezentantki Gimnazjum nr 2 w Piszu ustępowały starszym rywalkom przede wszystkim fizycznie, więc gospodynie rozstrzygnęły rywalizację w dwóch szybkich setach.

Po półfinałowym zwycięstwie reprezentantek „Nowego Ogólniaka” nad zespołem z Białej Piskiej, miejscowi kibice po cichu liczyli na finał z udziałem dwóch drużyn z ZS nr 1. W drugiej parze spotkały się drużyny Gimnazjum nr 2 w Piszu oraz Samorządowego Gimnazjum Publicznego. Młodsza drużyna Macieja Chlewickiego uległa jednak 1:2. Uczennice Gimnazjum nr 2, zapewniając sobie występ w finale, zrewanżowały się zespołowi SGP za porażkę w fazie grupowej ligi.

Na 3. miejscu rywalizację zakończyły reprezentantki ZS nr 1 w Białej Piskiej. Drużyna prowadzona przez Wojciecha Grycmachera w swoim drugim występie w turnieju finałowym bez problemu poradziła sobie z SGP. Mecz zakończył się w dwóch setach, a młodsze zawodniczki w obu partiach ugrały po 19 punktów.

Po finałowym meczu odbyła się dekoracja zespołów. Puchary wręczali starosta piski Andrzej Nowicki oraz Małgorzata Oświęcimko, dyrektor ZS nr 1 w Piszu. Przyznano także nagrody indywidualne dla najlepszych zawodniczek w poszczególnych drużynach oraz MVP Turnieju. Statuetki i upominki dla wyróżnionych siatkarek ufundowały Nadleśnictwo Pisz oraz Restauracja „Baszta”.

Miłym akcentem było także pożegnanie siatkarek ZS nr 1 w Piszu, które po maturze kończą naukę w „Nowym Ogólniaku”. Koleżanki z drużyny przygotowały im upominki. Podczas podziękowania za kilka lat wspólnych treningów i występów na boiskach w całym regionie nie brakowało łez wzruszenia.

MVP Turnieju – Wiktoria Karwowska (ZS nr 1 w Piszu)