Z Mazur do Wrocławia najszybciej samolotem

Wrocław dołączył do połączeń rejsowych w nowym rozkładzie lotów lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach. Pierwszy rejs zaplanowano 6 czerwca, tuż przed uruchomieniem zagranicznych linii do Monachium i Londynu.

Firma Sprint Air, pierwsze linie lotnicze, które nawiązały współpracę z lotniskiem w Szymanach, zmienia nieco układ lotów. Połączenia do Krakowa i Berlina będą odbywać się dwa razy w tygodniu, a nie trzy jak dotychczas, ale za to w pojawi się nowe połączenie krajowe. W piątki i niedziele samoloty latały będą także do Wrocławia, a inauguracja już 6 czerwca.

W czerwcu planowane jest także otwarcie dwóch nowych linii zagranicznych. W drugiej połowie nowego miesiąca samoloty zaczną latać do Monachium oraz Luton, jednego z londyńskich lotnisk. Oba połączenia mają być ważnym krokiem w rozwoju portu Olsztyn-Mazury. Stolica Bawarii to ważne centrum przesiadkowe, z którego można dolecieć niemal w każdy zakątek świata. Z kolei w przypadku Anglii przewoźnik liczy na Polaków mieszkających i pracujących w Wielkiej Brytanii, którzy do tej pory musieli latać do Warszawy czy Gdańska.