MKS Ruciane-Nida niepokonany wiosną w A klasie

Zobacz galerię
30 zdjęć

MKS Ruciane-Nida notuje udaną rundę wiosenną w rozgrywkach gr. 1 A klasy. Zespół z powiatu piskiego w czterech meczach zdobył 10 punktów i odzyskał prowadzenie w tabeli.

MKS zaczął rundę rewanżową w grupie 1 A klasy od zwycięstwa z Salętem Boże 4:0. Potem na swoim boisku ograł 3:0 Juranda Barciany. Wynikiem nieco poniżej oczekiwań był wyjazdowy remis 1:1 z Pogonią Ryn, ale to właśnie po 12. kolejce zespół z Rucianego-Nidy wrócił na fotel lidera. Od października na szczycie tabeli z niewielką przewagą znajdował się Kłobuk Mikołajki, ale jego zwycięską serię nieoczekiwanie przerwał Jurand, wygrywając 2:0.

W sobotę MKS sięgnął po komplet punktów w starciu z Unią Olecko. Goście także bardzo dobrze rozpoczęli rozgrywki i zbliżyli się do czołówki. Mecz na szczycie zakończył się wynikiem 2:1. MKS objął prowadzenie w 25. minucie. Do rzutu wolnego przed polem karnym tradycyjnie podszedł Wojciech Sieruta. Wszyscy spodziewali się technicznego uderzenia w górny róg bramki, a tymczasem na bramkarza gości wystarczył niezbyt mocny, ale mierzony strzał po ziemi. Swoje dołożył także Kevin Niecikowski, który próbował zmienić tor lotu piłki, ale ostatecznie jej nie dotknął.

Na 2:0 podwyższył w drugiej połowie po kontrze Karol Domurat. Po zmianie stron więcej do powiedzenia mieli przyjezdni, ale strzelili tylko jedną bramkę. Kwadrans przed końcem zdobyli gola kontaktowego i do końca walczyli o zmianę rezultatu. Unia po porażce z MKS stanęła pod ścianą i jeśli sprawy awansu nie chce odkładać na następny sezon musi w najbliższą sobotę wygrać z Kłobukiem. MKS do swojego meczu 14. kolejki przystąpi w niedzielę i będzie znał rozstrzygnięcie z Olecka. Bez względu na wszystko, biało-niebiescy muszą wygrać na wyjeździe z Warmianką Bęsia.

MKS chce wiosną powalczyć o awans do ligi okręgowej. Zespół z Rucianego-Nidy jest na dobrej drodze. Kluczowe będzie starcie z Kłobukiem, który jesienią wygrał z zespołem z powiatu piskiego 3:0, ale z pełnym zaangażowaniem trzeba grać także z niżej notowanymi rywalami. Mecz z Kłobukiem odbędzie się 22 maja, a rozgrywki w gr. 1 A klasy potrwają do połowy czerwca.