Wiosna należy do Mazura

Zobacz galerię
21 zdjęć

Mazur Pisz pokonał 2:0 Błękitnych Pasym w najciekawszym meczu 24. kolejki gr. 1 ligi okręgowej. Piszanie praktycznie pozbawili rywali szans na awans do IV ligi w tym sezonie.

W sobotnie popołudnie na boisku w Piszu spotkały się dwa najlepsze zespoły w gr. 1 ligi okręgowej w rundzie wiosennej. Piszanie w tej części rozgrywek punkty stracili tylko raz, ulegając na wyjeździe Victorii Bartoszyce. Goście przyjechali z bilansem pięciu zwycięstw i remisem na boisku lidera.

Od pierwszych minut było widać, że oba zespoły podeszły do rywalizacji z respektem dla przeciwników. Efekt tego był taki, że kibice musieli czekać na gole aż do ostatniego kwadransa gry. Piszanie w drugiej połowie osiągnęli lekką przewagę, ale zanim trafili do siatki kilku zawodników zmarnowało dobre sytuacje podbramkowe.

Wynik w 75. minucie otworzył Piotr Kowalczyk, a asystę przy jego trafieniu zanotował Karol Wiśniewski. Pomocnik, pod nieobecność pauzującego Łukasza Świderskiego, wybiegł na boisko z opaską kapitana i był prawdziwym liderem Mazura w ofensywie, biorąc udział niemal we wszystkich akcjach. W doliczonym czasie gry rywali dobił Paweł Witkowski, kończąc efektowną akcję piszan i bardzo dobre dośrodkowanie Pawła Uszyńskiego.

Mazur od wielu kolejek jest wiceliderem, a do prowadzących w tabeli Orląt Reszel traci trzy punkty. Piszanie, pokonując Błękitnych, praktycznie wyeliminowali rywali z walki o awans. Zespół spod Olsztyna ma już tylko teoretycznie szanse na promocję do IV ligi. Dla Mazura kluczowe będą mecze z Orlętami i Czarnymi Olecko, które odbędą się na przełomie maja i czerwca.