Z Ryanair do Wielkiej Brytanii i Skandynawii?

Kolejna duża linia lotnicza zainteresowana jest współpracą z Portem Lotniczym Olsztyn – Mazury w Szymanach. Rozmowy prowadzi Ryanair, a według wstępnych informacji negocjowane są połączenia na Wyspy Brytyjskie oraz do Skandynawii.

Lotnisko w Szymanach znalazło się w kręgu zainteresowań kolejnej dużej linii lotniczej. Odbyły się rozmowy na temat nawiązania współpracy z Ryanair. Irlandzka linia była wymieniana wśród potencjalnych przewoźników, które władze portu chciały ściągnąć na lotnisko w Mazurach jest przed otwarciem portu w styczniu.

Na razie z Szyman latają samoloty Sprint Air do Krakowa i Berlina, a w połowie czerwca uruchomione zostaną zagraniczne połączenia przez Adria Air i Wizz Air, ale cały czas planowane są nowe loty. Jeśli Ryanair zaproponuje Wyspy Brytyjskie lub Skandynawię, negocjacje nie powinny trwać długo, bo to kierunki, którymi mieszkańcy Warmii i Mazur są zainteresowani.

Zdaniem ekspertów branży lotniczej, zainteresowanie dużych linii mazurskim lotniskiem, wynika także z sytuacji na świecie. Niepokoje w północnej Afryce oraz napływ imigrantów do Turcji czy Grecji sprawiło, że te miejsca straciły w oczach turystów, co odbiło się także na sytuacji finansowej linii zajmujących się obsługą ruchu turystycznego. Trwają intensywne poszukiwania nowych kierunków, a na dobrej sieci połączeń lotniska w Szymanach skorzystać może branża turystyczna z naszego regionu.