Dni otwarte policji – gratka dla najmłodszych

Wiele dzieci pytanych o zawód w przyszłości bez wahania odpowiada – policjant. Podczas dni otwartych Komendy Powiatowej Policji w Piszu najmłodsi będą mogli lepiej poznać pracę stróżów prawa.

W maju i czerwcu Komenda Powiatowa Policji w Piszu organizuje spotkania dla najmłodszych. To kolejna edycja dni otwartych, które cieszą się sporym zainteresowaniem. Nie ma się czemu dziwić, bo policjant to dla wielu zawód dziecięcych marzeń.

– Prelekcje odbywają się kolejny już rok w ramach wojewódzkich działań pn. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki policji” – mówi podkom. Anna Szypczyńska z piskiej policji. – Akcja ta polega na spotkaniu policjantów z najmłodszymi w komendzie. Dzieci mogą zobaczyć, jak pracują policjanci, zobaczyć sprzęt, jakim dysponują, a także obejrzeć pokaz tresury psa policyjnego. Jest to także okazja, aby uświadomić najmłodszym rolę i zadania, jakie policja pełni w społeczeństwie. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 11 maja. W zajęciach mogą uczestniczyć grupy zorganizowane. Zainteresowani nauczyciele mogą kontaktować się zz podkom. Anną Szypczyńską lub st. sierż. Monika Boratyńską  pod numerem telefonu 87 42 54 266.

Harmonogram akcji:
11 maja 2016
18 maja 2016
25 maja 2016
8 czerwca 2016
15 czerwca 2016
22 czerwca 2016