Miejsce w kadrze celem na nowy sezon

Piszanie Szymon Zalewski i Patryk Zapert, wychowankowie TSK Roś Pisz, znaleźli się w szerokim składzie kadry Polski U-14. Obaj dostaną szansę pokazania się podczas zgrupowań i konsultacji, które sztab reprezentacji zaplanował w drugiej połowie roku.

Dwaj wychowankowie TSK Roś Pisz zostali dostrzeżeni przez trenerów reprezentacji Polski U-14. Na liście zawodników zgłoszonych przez sztab kadry do Ministerstwa Sportu znaleźli się Szymon Zalewski oraz Patryk Zapert. Oznacza to, że mogą oczekiwać powołań na zgrupowania i konsultacje szkoleniowe, które zaplanowano od lipca do końca roku.

Konkurencja do gry w kadrze jest bardzo duża. Selekcjonerzy chcą przyjrzeć się dokładnie 60 zawodnikom z całej Polski. Oprócz zajęć w Giżycku, Szczyrku, Pruszkowie i Władysławowie zaplanowano także udział w dwóch turniejach zagranicznych.

Szymon Zalewski jest zawodnikiem TSK Roś Pisz. Występuje w drużynie prowadzonej przez Pawła Szarego. Patryk Zapert przed kilkoma miesiącami zmienił klubowe barwy. Wraz z bratem Michałem przeniósł się do MKS Dąbrowa Górnicza. To jeden z najmocniejszych zespołów w tym roczniku w kraju. Wraz z nowymi kolegami z województwa śląskiego, Patryk zdążył już wygrać Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.