Cenna nominacja tomiku „Przestwór. Godziny”

Wojciech Kass, poeta i dyrektor Muzeum K.I. Gałczyńskiego w Praniu, był finalistą Nagrody Literackiej m. st. Warszawy w kategorii poezja. Wyniki ogłoszono podczas środowej gali.

Tomik wierszy „Przestwór. Godziny” autorstwa Wojciecha Kassa był nominowany do Nagrody Literackiej m. st. Warszawy. Konkurs, w którym oceniane są nowości wydawnicze, cieszy się sporą renomą. Finalistów w czterech grupach wyłoniono spośród 350 zgłoszeń.

W tegorocznej edycji w nagrody wręczono w kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca oraz edycja warszawska. Oprócz Wojciecha Kassa nominowani byli poeci Piotr Matywiecki i Joanna Mueller. Gala finałowa, podczas której ogłoszono wyniki, odbyła się w Warszawie 27 kwietnia.

Laureatem w kategorii poezja został Piotr Matywiecki, autor tomiku „Którędy na zawsze”, przygotowanym we współpracy z Wydawnictwem Literackim. Zwycięzcy w poszczególnych grupach otrzymali pamiątkowe medale i nagrody finansowe.

Nominacja tomiku „Przestwór. Godziny” to potwierdzenie bardzo dobrych recenzji zbioru wierszy Wojciecha Kassa. Poeta związany z Praniem promuje swoją twórczość w całym kraju. Ostatnio był gościem spotkań autorskich w Zakopanem i Suwałkach, a także audycji Radia Olsztyn.